اصول شیرینی پزی مخصوص عید نوروز

اصول شیرینی پزی مخصوص عید نوروز

شیرینی پزی

پخت شیرینی خانگی توسط خانم خانه یکی از بهرتین و لذت بخش ترین کارهای نزدیک عید می باشد که خانم خانه با عشق سیرینی های را برای پذیرایی از میهمانان و همچنین شیرینی نمودن کام خانواده خود اماده می کند.اما بایدبدانید مانند هر کار دیگری اصولی دارد و نیازمند دانستن ترفندهایی برای هر چه بهتر نتیجه گرفتن در پخت شیرینی ها می باشد.به طور مثال آردها و تخم مرغ های مصرفی در آن کاملا تازه باشند و یا از بهترین نوع شکلات در آن استفاده شود.

کم‌کم با نزدیک شدن به نوروز و سال نو، خانم‌های خانه‌دار به فکر طبخ غذاهای مخصوص عید نوروز، پخت سمنو برای سفره هفت سین و همینطور تهیه شیرینی و شکلات می‌افتند. آنهایی هم که فرصت کافی دارند و اندکی سلیقه، خودشان دست به کار شده و شیرینی‌های خانگی خوشمزه را آماده می‌کنند.

اما چند نکته برای تهیه شیرینی‌های لذیذ :

– برای تهیه شیرینی و شکلات، باید مواد اولیه را از بهترین نوع تهیه کرده و دقیقا به اندازه مورد نیاز استفاده کنیم.
– آردهایی که برای شیرینی استفاده می‌شوند، باید نرم و تازه باشند.
– برای پخت شیرینی باید به درجه حرارت فر و زمان مورد نیاز برای پخت توجه داشت. همچنین بهتر است از قبل فر را در درجه حرارت مشخص شده، گرم و آماده کنیم.
– در مورد شیرینی‌هایی که روی آنها باید طلایی رنگ باشد، زرده تخم‌مرغ را با کمی شیر مخلوط کرده و با قلم‌مو روی شیرینی بکشید.
– چنانچه می‌خواهید شیرینی‌های خشک را برای مدت زمانی به نسبت طولانی نگهداری کنید، باید آنها را در ظرف‌های در بسته قرار دهید تا خشک نشوند.
– در نهایت نیز به خاطر داشته باشید که برای پخت شیرینی و شکلات باید تجربه کافی داشت. در حقیقت بدون تجربه لازم و در دفعات اول و دوم نمی‌شود شیرینی را خوب و بدون عیب آماده کرد.

dastpokht.ir

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *