آموزش ساخت درکوب اناری

  آموزش ساخت درکوب اناری

تزیینات داخل و خارج خانه برای شب یلدا می تواند یکی از خاص ترین هنرهای خانم خانه باشد که منزل را برای پذیرایی از میهمانان این شب آماده می کند.ساخت درکوب یکی از جدیدترین کارها برای تزیینات ورودی خانه شما باشد خصوصا اینکه درکوب با انارهای کوچک و به سبک پاییزی نیز تزیین شده باشد.در ادامه طرز ساخت درکوب اناری را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

 آموزش درست کردن درکوب اناری برای شب یلدا
یکی از تزیینات شب یلدا درست کردن درکوب هایی جالب و خلاقانه با انار های خشک شده برای شب یلدا است. برای درست کردن این درکوب ها به چند انار خشک شده در سایزهای کوچک و بزرگ، یک دریل با مته نازک، سیم مفتولی، یک تکه چوب، برگ های مصنوعی طلایی و مقداری روبان طلایی نیاز دارید.

مرحله اول درست کردن درکوب اناری برای شب یلدا
ابتدا با دریل و مته بسیار نازک انارهای خشک را سوراخ کرده و سیم های مفتولی را از درون آن عبور دهید. انتهای سیم را گرد کنید که انار از درون سیم های مفتولی خارج نشود. این کار را برای همه انارها انجام دهید. سعی کنید برای انارهای بزرگتر از سیم بزرگتر استفاده کنید.

مرحله دوم درست کردن درکوب اناری برای شب یلدا
پیچیدن انارها را از انتهای تکه چوبی شروع کنید. ابتدا انارهای کوچک را به دور میله چوبی بپیچانید و هر چقدر که به سمت بالای چوب می روید سایز انارها را بزرگتر کنید. این کار را تا جایی انجام دهید تا کل سطح چوب با انارها پوشیده شود. در انتها برگ های طلایی را لا به لای انارها بچسبانید. قسمت بالای چوب را با یک پاپیون بزرگ طلایی بپوشانید. از این درکوب زیبا برای تزیین درب ورودی خانه  و یا درهای اتاق خواب تان استفاده کنید.

آموزش درست کردن درکوب اناری برای شب یلدا

اناری

منبع: سیمرغ