آمارهای جدید از گسترش بازیهای موبایل در بین کودکان حکایت دارد !

>  بر اساس  نتایج تحقیقاتی که به تازگی توسط گروه آماری NPD  منتشر شئه است ؛ بچه ها  حدوداً به همان اندازه که از بازی های موبایل استفاده می کنند  بازیهای کنسولی را نیز انجام می دهند !  علاوه بر این تحقیقات نشان داده است که میزان زمانی که در سنین ۲ تا ۱۷ سال  برای بازی ها سپری می شود  از سال ۲۰۱۱  به طور چشم گیری افزایش یافته است !

real-racing-3-and-screen03

 براساس آمار ، اکثر دارندگان موبایل ( ۵۳ % )  امسال ، در مقایسه با سال گذشته زمان بیشتری را به بازی با این دستگاه ها سپری کردند ؛ و این افزایش بیشتر در بین افراد سنین ۱۲  تا ۱۷ سال بوده است  که  به طور میانگین  زمانی در حدود  ۷ ساعت را در هفته  به انجام بازی های موبایل سپری کرده اند ؛  در حالی که این مدت زمان در سال ۲۰۱۱  ، ۵ ساعت در هفته بوده است ! که نشان از افزایش  استقبال از بازیهای موبایل و فراگیرتر شدن آن دارد ؛ مخصوصاً که تلفن های همراه این روزها به راحتی دردسترس قرار دارد و  تقریباً تمامی بازیهای موبایل ارزان قیمت و یا رایگان هستند.

1

 با این وجود  رایانه ها و لب تاپ ها  و کنسول های بازی  همچنان درصدر قرار دارند ؛ آمار نشان می دهد که بچه ها ” تقریباً ”  همان مقدار که از موبایل برای بازی استفاده می کنند  ؛ رایانه ها و کنسول های بازی را  نیز برای بازی کردن مورد استفاده قرار میدهند . علاوه  بر این  نتایج تحقیقات NPD نشان داد که  کودکان سریع تر از سابق از  بازی  با موبایل را آغاز می کنند ؛ درسال ۲۰۱۱ به طور میانگین  این سن  نُه سالگی بود که در سال بعد به سن ۸ سالگی رسید !

 تحلیل گر گروه NPD  ، لِیم کالاهان ، نیز درباره ی گسترش بازی های موبایل گفت : (( سوال این است که آیا این میزان استفاده از بازی های موبایل  در سنین ۲ تا ۱۷ سال  افزایش پیدا خواهد کرد  و آیا  این میزان استفاده  با  گذشت زمان ، از رایانه ها و کنسولهای بازی پیشی خواهد گرفت ؟ ))  

(( … مهم تر این که  ما باید بفهمیم چگونه این سبک از بازیها تجربه ی متفاوتی برای گیمرهای جوان تر فراهم می کند ! )) که قطعاً این تجربه ی متفاوت بعدها به خواسته های متفاوتی در مورد بازیهای آینده تبدیل خواهد شد !

>> تحقیقات  ”  The Kids and Gamin 2013  ”   نتیجه ی یک بررسی  ونظر سنجی آنلاین  است  که شامل اطلاعات  ۳٫۸۴۲  فرد در سن ۲ تا ۱۷ سال می شود که هم اکنون مشغول انجام بازی با دستگاه های مختلف هستند <<

2

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

Java.Her

> جوانی اهل شمال ، خجالتی و البته علاقه مند به گیم ! بیشتر به بازی های ماجراجویی ، نقش آفرینی و اکشن علاقه دارد ؛ دانشجوی رشته ی کامپیوتر که کمی بازی سازی می کند و گاهی تار هم می زند ... !

شما ممکن است این را هم بپسندید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *